Okul-aile birliği nedir ve görevleri nelerdir? Nasıl üyesi olabilirim?


Okul-aile birliği nedir ve görevleri nelerdir? Nasıl üyesi olabilirim?

Ailenin eğitim ortamlarındaki etkin katılımının en önemli aracı Okul-Aile Birlikleridir. Okul-aile birlikleri okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenci velilerinden oluşur. Okul-aile birliklerinde okulda daha önce görev yapmış yöneticiler, öğretmenler, mezunlar ve hayırseverlere onur üyeliği de verilebilir. İsteyen veliler okul-aile birliği seçimlerine katılarak görev alabilirler.

Okul-aile birliği, okul ile aile arasında bütünleşmeyi gerçekleştirmek, veli ve okul arasında iletişimi ve iş birliğini sağlamak, eğitim-öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek, maddi imkanlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak ve okula maddî katkı sağlamak üzere kurulur. Okul-aile birliği kurulduğu okulun adını alır.

Okul-aile birlikleri, okulların eğitim ve öğretim hizmetlerine etkinlik ve verimlilik kazandırmak, okulların ve maddî imkanlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere; aynî ve nakdî bağışları kabul edebilir, maddî katkı sağlamak amacıyla sosyal ve kültürel etkinlikler ve kampanyalar düzenleyebilir, okulların bünyesinde bulunan kantin, açık alan, salon ve benzeri yerleri işlettirebilir veya işletebilirler.

Okul-aile birliği nedir ve görevleri nelerdir? Nasıl üyesi olabilirim? ile Benzer Yazılar:

16 Mart 2011 Saat : 10:55
9.069 defa okundu.

“Okul-aile birliği nedir ve görevleri nelerdir? Nasıl üyesi olabilirim?” için 2 Yorum

  1. nbb diyor ki:

    sağol :)))))

  2. meryem diyor ki:

    okul aile birliği demek en azından 1kişli okulda kalmayacamı bn bişi anlamdım aradımı bulunmuyolarki

Okul-aile birliği nedir ve görevleri nelerdir? Nasıl üyesi olabilirim? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed