Özürlü raporu almak çocuğumun eğitim sürecini ve sonraki aşamaları (işe alınma, askerlik v.b.) nasıl etkiler?


  • Anasayfa
  • Özürlü raporu almak çocuğumun eğitim sürecini ve sonraki aşamaları (işe alınma, askerlik v.b.) nasıl etkiler?
Özürlü raporu almak çocuğumun eğitim sürecini ve sonraki aşamaları (işe alınma, askerlik v.b.) nasıl etkiler?

Eğer çocuğunuzda zihinsel, bedensel veya ruhsal açıdan herhangi bir sorun varsa özürlü raporu almak yararlı olacaktır. Bu rapor sayesinde, normal gelişim gösteren akranlarının devam ettiği okul öncesi kurumlarında veya ilköğretim okullarında kaynaştırma uygulamalarına dahil edilerek gelişimsel ve akademik yönden destek sağlayabilecektir. Ayrıca özel eğitim kurumlarından da çocuğunuzun ihtiyaçları doğrultusunda alınacak eğitimler karşılığında devlet desteği alabilir ve ekonomik yönden sıkıntı yaşamayabilirsiniz. Buna ilaveten sadece eğitim açısından değil yaşamı boyunca da özürlü raporuna sahip bireyler bazı fırsatlardan yararlanabilir. Örneğin; askerlikten muaf olma, işe alınma durumlarında engelli kontenjanından yararlanma bunlardan birkaçıdır.

Özürlü raporu almak çocuğumun eğitim sürecini ve sonraki aşamaları (işe alınma, askerlik v.b.) nasıl etkiler? ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2011 Saat : 10:01
3.778 defa okundu.

Özürlü raporu almak çocuğumun eğitim sürecini ve sonraki aşamaları (işe alınma, askerlik v.b.) nasıl etkiler? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed